Jak postupovat v případě problémů

I když máte zdánlivě vše pod kontrolou, mohou nastat při každé cestě určité problémy. Nejedná se jistě o nic příjemného, ale často se naštěstí dají nakonec poměrně jednoduše vyřešit.

Dostanete-li se při vašich cestách do problémů, je třeba zachovat pokud možno co nejchladnější hlavu. V prvé řadě se nevyplácí jednat nikterak urychleně a bez rozmyslu. Záleží vždy především na konkrétních komplikacích. Řadu z nich vyřeší cestovní pojištění nebo pojištění vozidel.

Vznikne-li vám nějaká pojistná událost, je třeba vždy postupovat přesně podle určitých zásad. Je-li rozsah nehody závažnější, vyplatí se přivolat policii a celý případ nechat prošetřit i jimi. Stane-li se tak, nezapomeňte si od nich vzít potvrzení o tom, že na místě zasahovali. Celou událost je vhodné také zdokumentovat. V každém případě o všem vždy ihned informujte vaši pojišťovnu prostřednictvím kontaktů, které vám k pojištění poskytla. Ihned po návratu bude nutná osobní návštěva. V průběhu šetření vycházejte pojišťovně co nejvíce vstříc a v rámci možností s ní spolupracujte.

Na cestách se však nemusíte setkat pouze s technickými problémy nebo škodnými událostmi. Komplikace může nastat i v podobě zabloudění nebo zajížďky. Pro tyto účely se doporučuje vždy pečlivě nastudovat trasu a řídit se také dopravním informačním značením na silnicích.

Využijte také kalkulačky povinného ručení

Posted in Pojištění vozidel by admin at Únor 14th, 2011.

Comments are closed.