Jak připravit automobil na cestu

Pokud často cestujete automobilem, jistě je vám jasné, že je potřeba ho udržovat v optimálním technickém stavu. O vozidlo je třeba dostatečným způsobem pečovat. Pokud se vydáváte na delší cestu, například za letní dovolenou, bude potřeba auto přehlédnout trochu odborněji.

Samozřejmostí je pravidelné umývání oken a čištění interiéru. Tyto operace by se měly provádět vždy, když je to potřeba, avšak minimálně jednou nebo dvakrát do měsíce. Co měsíc by se také měl zkontrolovat stav pneumatik. Zde se myslí především jejich správný tlak a případné opotřebení. Poškozená pneumatika by měla být ihned vyměněna za novou.

Zhruba v dvouměsíčním intervalu by potom mělo docházet ke kontrole provozních kapalin. Minimálně jednou do roka je vozidlo nutno nechat zkontrolovat v odborném servisu.

Při cestování se nesmí zapomenout ani na pojištění vozidel. Vybrat si můžete nejlevnější pojištění, které lze sjednat i prostřednictvím připojení k internetu pomocí pojištění online. Vhodná pojistka vám může pomoci v případě neočekávaných komplikací na silnicích. Sjednání doporučujeme provést u některé z předních tuzemských pojišťoven, jako jsou Kooperativa, Česká pojišťovna, Axa apod.

Posted in Bezpečnost, Pojištění vozidel, Povinné ručení by admin at Únor 14th, 2011.

Comments are closed.