Povinné ručení

Povinné ručení, nebo-li pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, patří v České republice mezi základní povinné pojištění. Tuto pojistku musí mít sjednánu všichni majitelé motorových vozidel, kteří je využívají k provozu na pozemních komunikacích.

Povinné ručení nabízí naprostá většina pojišťoven, které působí na českém pojišťovacím trhu. Záleží tak pouze na vás, které z nich dáte přednost. Chcete-li uzavřít nejlevnější povinné ručení, jistě nebude na škodu zabrouzdat na internetu. Zde se vám nabízí také možnost sjednat online povinné ručení.

Prostřednictvím povinného ručení jsou kryty zákonem stanovená rizika vzniku škod na zdraví a na majetku v určitých limitech. Výše pojistky se odvíjí od kubatury vozidla. V praxi to pak znamená, že čím je vaše vozidlo silnější, tím si musíte připlatit.

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se standardně platí pomocí splátek. Ty lze dohodnout na nejrůznější období, asi nejčastěji se využívá půlroční nebo roční platby. Dokladem povinného ručení je potom Zelená karta. Tuto je nutné vozit neustále u sebe, v případě silniční kontroly ji potom musíte předložit příslušnému policistovi.

Povinné ručení platí jak na území České republiky, tak také velmi často i v okolních státech. Záleží však vždy na konkrétním produktu. Cestujete-li do zahraničí, určitě vám doporučujeme překontrolovat a ověřit si, zda vaše pojistka platí i v těch státech, kam se chystáte nebo přes které pojedete.

Využijte také pojištění nemovitosti

Posted in Povinné ručení by admin at Únor 14th, 2011.

Comments are closed.