Co dělat, když se vozidlo porouchá

Někdy se může stát, že se vozidlo při své cestě porouchá. Pokud se toto přihodí ještě na našem území, máte situaci trochu zjednodušenou. Odpadá zde totiž jazyková bariéra a další problémy v podobě zahraniční měny. V takových případech je nutno ihned informovat servis a případně zajistit odtah vozidla. Máte-li sjednáno pojištění vozidel spolu s asistenčními službami, můžete často využít odtah vozidla, případně další služby v podobě zapůjčení náhradního vozidla nebo zajištění přepravy cestujících osob.

K technickým problémům na automobilu může dojít také v zahraničí. Zde je již situace mírně komplikovanější. Ovšem v případech, kdy máte uzavřené vhodné pojištění vozidel, můžete se vyhnout mnoha nepříjemnostem. Obdobně, jako v případě poruchy na území České republiky, potom můžete kontaktovat vaši asistenční linku, kde se domluvíte na dalším postupu. V některých případech tak díky asistenční službě lze přenocovat v zahraničí a následně se potom dopravit náhradní přepravou zpět do Česka. O vaše vozidlo je také dobře postaráno, je zajištěn jeho převoz do servisu a následná oprava.

Z obou předcházejících případů je zřejmé, že se zcela jistě vyplatí sjednat pojištění asistenčních služeb. Povinné ručení nebo havarijní pojištění tyto rozšiřující služby často kryje, pokud tomu tak není, nic vám nebrání jejich doplňkovému sjednání před náročnou cestou.

Posted in Pojištění vozidel by admin at Únor 14th, 2011.

Comments are closed.