Na co bychom neměli zapomenout

Při cestování je celá řada věcí, na které byste neměli nikdy zapomenout. Samozřejmostí je dodržování pravidel silničního provozu. Na silnicích je nutno být vždy ve střehu a pokud možno se snažit co nejvíce předvídat. Potkáte-li na svých cestách někoho v nouzi, měli byste se snažit mu v rámci vašich možností pomoci.

Hodláte-li využívat vaše vozidlo k provozu na pozemních komunikacích, nesmíte zapomenout ani na vhodné pojištění. Ze zákona nutnou složkou je povinné ručení. Velmi vhod může přijít i havarijní pojištění. Díky těmto dvěma kombinacím pojistek můžete získat komplexní pojistnou ochranu vašeho vozidla před nejběžnějšími riziky vzniku škod.

Zapomínat se nesmí ani na technický stav vozidla. Je třeba mít na paměti, že pokud vaše vozidlo není v pořádku, může se velmi jednoduše stát dopravní nehoda, při které může dojít ke škodě jak na vašem zdraví nebo majetku, tak můžete poškodit i ostatní účastníky nehody. V případech, že byste se na silnicích pohybovali s vozidlem v nevhodném technickém stavu, nemuseli byste získat ani při uzavřeném pojištění žádnou kompenzaci škody. Váš automobil by měl být pravidelně kontrolován prostřednictvím servisních středisek, zde pracují profesionálové, kteří se o vaše vozidlo postarají.

Posted in Bezpečnost, Pojištění vozidel, Povinné ručení by admin at Únor 7th, 2011.

Comments are closed.