Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je jedním z druhů pojištění vozidel. Na rozdíl od povinného ručení se však jedná o zcela dobrovolný produkt. Vzhledem k tomu, že je však velice užitečný, zcela jistě vám ho alespoň v nějaké základní variantě doporučujeme.

Jedná se o pojištění, které nabízí většina z tuzemských pojišťovacích institucí. Prostřednictvím pojistky můžete pojistit nejčastější rizika vzniku škod na vozidle v podobě živelných pochodů, jako jsou záplava, povodeň, vichřice, krupobití, námraza, výbuch, požár, sesuv půdy apod. Pojistit můžete také krádež vašeho auta nebo jeho poškození, které vznikne v důsledku vandalismu.

Havarijní pojištění se vyznačuje hlavně širokou škálou doplňkových připojištění. V podstatě se tak dá říci, že se jedná o jakýsi komplex pojištění, díky němu můžete mít vaše vozidlo zcela pojištěno. Protože na silnicích je v dnešní době stále více nebezpečno, je pochopitelné, že pojistka se určitě vyplatí. Oceníte ji především tehdy, pokud dojde k pojistným událostem. Po řádném prošetření pojistné události vám potom totiž pojišťovna poskytne takovou finanční částku, podle parametrů pojistné smlouvy, která odpovídá vzniklé škodě.

Rozhodnete-li se sjednat havarijní pojištění spolu s povinným ručením, získáte mnohdy cenové zvýhodnění. To samé platí v případech, kdy splňujete konkrétní požadavky jednotlivých pojišťoven. Může se jednat například o nadstandardní zabezpečení vozidla apod.

Posted in Pojištění vozidel, Povinné ručení by admin at Únor 14th, 2011.

Comments are closed.