Cestování automobilem

Cestování automobilem se těší stále vyšší oblibě. Dnes je již jen málo takových rodin, které by nevlastnily osobní vozidlo. Řidičský průkaz je v současnosti prakticky samozřejmostí pro každého, kdo překročí věkovou hranici 18 let.

Automobil nabízí na rozdíl od ostatních druhů přeprav v podobě hromadné dopravy mnoho výhod. Především se jedná o časovou nezávislost. Není třeba tak neustále sledovat hodiny, aby vám neujel autobus, vlak, či tramvaj. Nestíháte-li, jednoduše přijedete o trochu později. Dalším pozitivem je potom skutečnost, že dojedete přesně tam, kam chcete. Není tedy potřeba vystoupit na zastávce a do školy nebo do zaměstnání jít ještě kus pěšky.

Osobní vozidlo však přináší i jisté zápory. Je třeba si uvědomit, že především ve větších městech budete muset vyřešit bezpečné parkování pouze na místech, kde je to dovoleno. Také pořizovací cena není zrovna nejnižší. I samotný provoz vozidla vyžaduje určité investice. Je potřeba pravidelně tankovat pohonné hmoty a čas od času také navštívit servis.

Protože cestování na pozemních komunikacích je v dnešní době spojeno s celou řadou nebezpečných faktorů, určitě se vyplatí sjednání pojištění vozidel. V České republice je dokonce, stejně jako ve většině ostatních zemích, jeden pojistný produkt povinný. Jedná se o povinné ručení. Avšak toto pokrývá jen zákonem stanovené rizika vzniku škod. Komplexnější ochranu potom představuje havarijní pojištění v kombinaci s povinným ručením.

Posted in Pojištění vozidel, Povinné ručení by admin at Únor 14th, 2011.

Comments are closed.