Cesta automobilem do Chorvatska

Chorvatsko je oblíbenou turistickou destinací pro spoustu Čechů, nejinak tomu bude i letos. Do této překrásné země se velké množství turistů vydává svým vlastním autem tzv. na blind. Patříte-li i vy mezi ně, měli byste si pečlivě přečíst tyto řádky, abyste věděli, jak se po stránce bezpečnosti na cestu připravit.

V dostatečném předstihu před plánovaným odjezdem je třeba řádně zkontrolovat technický stav vašeho vozidla a to dokonce i v případech, když bylo auto na servisní prohlídce poměrně nedávno. Je třeba si uvědomit, že se jedná o delší cestu, tak proč zbytečně riskovat technický problém. V autoservisech pracují opravdu profesionálové, kteří vědí, na co se mají při kontrole zaměřit. Rozhodně prohlídku neprovádějte nikdy sami, snadno byste mohli něco přehlédnout.

Dále je potom potřeba zjistit platnost pojistky o povinném ručení. Bez něj byste byli na cestě totiž ztraceni. Máte-li havarijní pojištění, je třeba také zkontrolovat, do kdy vám platí. Byla by škoda odjet v době, kdy vám přestalo platit. Pokud byste se pak dostali do nečekaných komplikací, mohli by vám vzniknout zbytečné problémy. V případě havarijního pojištění se ještě jednou přesvědčte, jaká rizika vzniku škod vám kryje. Zdá-li se vám jeho rozsah příliš malý, neváhejte a zkuste ho ještě před cestou rozšířit. Veškeré informace k této problematice získáte bez problémů ve vaší pojišťovně nebo na internetu.

V každém případě je však potřeba počítat s určitou finanční rezervou. I když máte tedy vozidlo pojištěno a je v optimálním technickém stavu, myslete na to, že peníze na víc, v případě nečekaných technických komplikací na cestách, se vám budou vždy hodit.

Měli byste si také alespoň okrajově naplánovat cestu a zjistit předpisy v zemích, přes které pojedete. Samozřejmostí je informování o poplatcích, dálničních známkách a ceně pohonných hmot.

Na cestě dbejte vždy zvýšené opatrnosti a v žádném případě nepřetínejte své síly. Pokud jste unaveni, radši si na chvíli zastavte a neriskujte tak zbytečně dopravní nehodu. Cestuje-li v autě více lidí, kteří vlastní řidičský průkaz, je vhodné se v řízení střídat.

Posted in Pojištění vozidel, Povinné ručení by admin at Únor 14th, 2011.

Comments are closed.